Slovenčina - EUR Čeština - CZK
  Nákupný košík:  0,00 €
zákazník: neprihlásený

MORINGA & RHODIOLA, výživový doplnok VIANUTRA

Autor: MUDr. Melita Hromadová, CSc.

Predstavuje nevyhnutného sprievodcu životom moderného človeka, ako doplnok výživy a súčasne ako pomoc pri zdolávaní stresov každodenného života. PREČO?

Stres na nás dolieha každý deň, bez ohľadu na vek, pohlavie alebo sociálny status. Toto slovíčko skloňujú už aj deti... Je dokázané, že silné stresové podnety, najmä ak sú trvalejšieho charakteru, podlamujú zdravie. Naše telo sa síce do určitej miery vie brániť  následkom stresu – hovoríme že sa adaptuje, ale stojí ho to veľa energie a veľkej spotreby antioxidantov. To vedie k únave, oslabenej imunite a k rozvoju rôznych chorobných stavov.

Unikátna kombinácia najbohatšieho prírodného zdroja živín (Moringa Oleifera)  a najsilnejšieho prírodného adaptogénu (Rhodiola Rosea) ponúka súčasné riešenie nedostatku potrebných živín (antioxidantov), substrátov na podporu tvorby energie a zároveň lepšie odolávanie stresovým podnetom.

Moringa Oleifera (moringa olejodárná) nesie často prívlastky:  „superpotravina“, alebo "najbohatší rastlinný zdroj potravy".  Obsahuje  približne 90 zložiek, ktoré sú vedecky dokázané a liečebne overené. Patria sem napr. vitamíny (najmä  C, B3, A), minerálne látky (vápnik, horčík, fosfor, železo, zinok),  esenciálne aminokyseliny, nenasýtené mastné  kyseliny (omega-3, omega-6, omega-9) chlorofyl, dôležité stopové prvky a enzýmy. Predmetom stáleho výskumu sú  špecifické látky, zvané salvestroly u ktorých sa dokázal protirakovinový účinok.

MORINGA&RHODIOLA

MORINGA&RHODIOLA

Druhou, nemenej významnou zložkou prípravku  je Rhodiola rosea  (rozchodnica ružová), ktorá pre svoju krásu, vôňu a oblastí v ktorých rastie, dostala aj názov „ruža hôr“. Je označovaná ako liečivá a adaptogénna rastlina, ktorá  pomáha vrátiť organizmus do rovnováhy  bez toho, aby sa narušili normálne biologické funkcie.

Obsahuje najmä  flavonoidy, salidrosidy, rosavin, terpény, triesloviny, ktoré pôsobia detoxikačne a majú adaptogénne schopnosti, ďalej organické kyseliny (najmä  kyselina citrónovú a jablčnú ), minerály a stopové prvky. Jej obsahové látky pomáhajú zvýšiť duševnú aj fyzickú schopnosť a odolávanie stresom pomocou zvýšenej tvorby serotonínu a dopamínu. Pôsobí priaznivo na srdcovo-cievny systém, chráni pred vysokým krvným tlakom a pozitívne vplýva aj na žľazy s vnútornou sekréciou (napr. štítna žľaza, nadoblička). Posilňuje imunitu, pomáha pri rekonvalescencii, má protirakovinové účinky. 

V súčasnosti prebieha ďalší vedecký výskum pre potvrdenie preventívnych a liečebných účinkov  Rhodiola rosea, najmä jej použitie pri depresii, poruchách pamäti, traumatickom poranení mozgu, či Parkinsonovej choroby.

Aký je prínos užívania výživového doplnku  MORINGA&RHODIOLA ?

Posilní výživu a imunitu, urýchli rekonvalescenciu a regeneráciu, pretože je silným antioxidantom. Pomáha telu prispôsobiť sa stresu rôzneho druhu,  zmierniť  únavu, úzkosť  a depresiu,  obnoviť v tele rovnováhu a pocit harmónie.

Prečítajte si tiež:

Ako podporiť zdravie v jarnom období

Dlho očakávaná jar prichádza... Nevedeli sme sa dočkať jarného slnka, prebúdzajúcej sa prírody, či voňavého vzduchu – a teraz sme unavení, bolí nás hlava, častejšie sa nám upchávajú dutiny, alebo nás trápia iné, nie najpríjemnejšie príznaky.

18.03.2021 431× prečítané

Aké sú najčastejšie prejavy stresu u detí?

Stres nepociťujú len dospelý, ale aj deti. Predovšetkým so začiatkom nového školského roka a nástupom mnohých školských, ale aj mimoškolských povinností.

01.10.2018 2712× prečítané