Slovenčina - EUR Čeština - CZK
  Nákupný košík:  0,00 €
zákazník: neprihlásený

Ako byť na sviatky vo forme

Autor: MUDr. Melita Hromadová, CSc.

Pár dní do Vianoce a už to vidíte okolo seba – veľa ľudí je chorých, kašle, smrká... A tak sa zdá, že Vianoce sú naozaj sviatky náročnými na organizmus.

Treba ale jedným dychom dodať, že to platí len u tých, ktorí zmysel týchto sviatkov namiesto pokoja a oddychu poňali ako honbu za tým najoriginálnejším darčekom, respektíve za nadmerným nakupovaním potravín a nápojov. Stres z týchto nákupov, spojený s trávením času v preplnených obchodných centrách s množstvom ľudí, kde je v ovzduší viac choroboplodných zárodkov, prispieva k vyššej chorobnosti. 

Ako prežiť sviatky v pohode

Preventívne pôsobenie antioxidačných komplexov pred následkami stresorov, ako aj posilnenie imunitného systému, je jednoznačné.  Z vitamínov sú kľúčové vitamíny C a D, ktoré spolu so zinkom pôsobia na stimuláciu imunitného systému, pre ukľudnenie je to najmä skupina vitamínov B a horčík. Je výhodné užívať širokospektrálny antioxidačný komplex, pretože tak si každý organizmus môže „nabrať posilu“ z tých zložiek, ktoré potrebuje najviac. 

Zopár rád, ak to preženieme s jedlom a alkoholom

V prvom rade je to pôst, pitný režim (čistá voda), dostatok spánku a prechádzky na čerstvom vzduchu. Neskôr by to mali byť vitamíny, ktoré obnovia vitalitu – ideálne v komplexe s minerálnymi látkami a stopovými prvkami. V prípade tekutého výživového doplnku je výhodné „namiešať si koktail“, ktorý vás iste „postaví na nohy“.

Prečítajte si tiež:

Aké sú najčastejšie prejavy stresu u detí?

Stres nepociťujú len dospelý, ale aj deti. Predovšetkým so začiatkom nového školského roka a nástupom mnohých školských, ale aj mimoškolských povinností.

01.10.2018 1272× prečítané

Výhody a nevýhody športovania v lete

Letné dlhé dni priam lákajú na športovanie vonku. A to či už ráno pred prácou, alebo aj večer po príchode domov. Je ale horúce počasie vôbec vhodné na šport? Nemali by sme v lete uprednostniť skôr klimatizovanú posilňovňu?

02.08.2018 1224× prečítané