Aké doplnky výživy musíme užívať pri cvičení

Autor: MUDr. Melita Hromadová, CSc.

Šport by mal byť pravidelnou súčasťou životného štýlu moderného človeka. Športovanie je však zdraviu prospešné len vtedy, ak je pre telo zabezpečená primeraná výživa, bohatá na antioxidanty, potrebné na udržanie dobrej kondície, zdravej pohybovej sústavy a silnej imunity...

Treba si uvedomiť, že pri športe spotrebúva naše telo viac antioxidantov, ako v kľude a len ťažko sa dá dosiahnuť, ich pravidelný prísun v dennom jedálničku. Situáciu pomôže vyriešiť pravidelné užívanie výživových doplnkov SPORT COMPLEX a FLEX CARE (ACTIVE PACK).

SPORT COMPLEX poskytuje telu 147 aktívnych látok, kde sú zastúpené vitamíny, minerály a 72 stopových prvkov, ktoré sú posilnené aminokyselinami z kolagénu, a unikátnou zmesou výťažkov z rastlín, kde dominantnú úlohu zohráva kórejský ženšen.

Pohybovú sústavu, najmä kĺby, ktoré patria k najviac zaťaženej časti tela pri športe, pomáha posilniť komplex účinných látok vo výživovom doplnku FLEX CARE. Okrem vitamínov obsahuje kyselinu hyalurónovú, rastlinnú posilňujúcu zložku a najmä patentovanú zmes na výživu kĺbov, ktorá obsahuje štrukturálne zložky chrupavky (MSM, glukozamín, chondroitín), kolagén a L-karnitín.

Synergické pôsobenie jednotlivých zložiek v oboch komplexoch, ako aj synergia medzi oboma výživovými doplnkami dáva predpoklad, že ACTIVE PACK bude samozrejmým doplnkom stravy aktívnych žien i mužov.Prečítajte si tiež:

Jarná posila pre celú rodinu

Jarné obdobie, na ktoré sa všetci tešíme prináša aj úskalia...či už v podobe „jarnej únavy“, spôsobenej najmä prudšími zmenami v atmosfére, alebo v dôsledku vyčerpania zdrojov antioxidantov po zime a prekonaných virózach.

24.04.2018 460× prečítané

Muži vs. ženy – rozdiely najmä v hormonálnej sústave

Minulý mesiac sme sa pozreli na to, aké vitamínové doplnky vybrať deťom, na čo sa pri nich zamerať. Môže byť ale rozdiel aj vo vitamínových doplnkoch pre ženský a mužský organizmus? Na túto otázku som sa snažila nájsť odpoveď v dnešnom článku.

11.09.2018 137× prečítané