Posilnenie imunity našich detí

Autor: MUDr. Melita Hromadová, CSc.

Plnohodnotná výživa, bohatá na mikroživiny (vitamíny a minerálne látky) je zárukou dobrej odolnosti voči chorobám, pretože patria medzi najvýznamnejšie antioxidanty.

Ich nedostatok  vedie  k oslabeniu imunity – teda k zvýšenej náchylnosti k ochoreniu. Obzvlášť citlivý na tento nedostatok je detský organizmus, ktorý  spotrebúva veľké množstvo týchto látok v procesoch vývoja a rastu. Dostatočný denný prísun  mikroživín je podstatný pre správny vývoj a dozrievanie enzymatického i hormonálneho systému, čo je kľúčové pre ďalší život jedinca.Prečítajte si tiež:

Jarná posila pre celú rodinu

Jarné obdobie, na ktoré sa všetci tešíme prináša aj úskalia...či už v podobe „jarnej únavy“, spôsobenej najmä prudšími zmenami v atmosfére, alebo v dôsledku vyčerpania zdrojov antioxidantov po zime a prekonaných virózach.

24.04.2018 369× prečítané

Aké doplnky výživy musíme užívať pri cvičení

Šport by mal byť pravidelnou súčasťou životného štýlu moderného človeka. Športovanie je však zdraviu prospešné len vtedy, ak je pre telo zabezpečená primeraná výživa, bohatá na antioxidanty, potrebné na udržanie dobrej kondície, zdravej pohybovej sústavy a silnej imunity...

24.04.2018 779× prečítané