Prevencia pred predchladnutím a chrípkou

Autor: MUDr. Melita Hromadová, CSc.

Ľudia si často zamieňajú prechladnutie s chrípkou. Základný rozdiel je však v tom, že kým prechladnutie si väčšinou spôsobíme sami podcenením podchladenia v rámci prudších poveternostných zmien, chrípku a rôzne virózy spôsobujú choroboplodné mikroorganizmy.

Zvýšená hygiena a otužovanie je vhodnou prevenciou v oboch prípadoch. Lepšie odolávať rôznym virózam  však budeme, ak počas celého roka (nielen na jeseň a v zime), podporíme svoj imunitný systém vhodnými antioxidantami (najmä vitamínmi a minerálnymi látkami). Dokázaný je aj rýchlejší ústup prejavov ochorenia a jej miernejší priebeh.Prečítajte si tiež:

Výhody a nevýhody športovania v lete

Letné dlhé dni priam lákajú na športovanie vonku. A to či už ráno pred prácou, alebo aj večer po príchode domov. Je ale horúce počasie vôbec vhodné na šport? Nemali by sme v lete uprednostniť skôr klimatizovanú posilňovňu?

02.08.2018 44× prečítané

Kedy je slnko liečiteľom...

Leto a teplé počasie si priam žiada tráviť celé dni na slnku a čo najviac „nasávať“ takzvaný vitamín D. Do akej miery je ale slnko pre náš organizmus liečiteľom a do akej miery nám skôr škodí?

22.07.2018 264× prečítané