Slovenčina - EUR Čeština - CZK
  Nákupný košík:  0,00 €
zákazník: neprihlásený

Prevencia pred predchladnutím a chrípkou

Autor: MUDr. Melita Hromadová, CSc.

Ľudia si často zamieňajú prechladnutie s chrípkou. Základný rozdiel je však v tom, že kým prechladnutie si väčšinou spôsobíme sami podcenením podchladenia v rámci prudších poveternostných zmien, chrípku a rôzne virózy spôsobujú choroboplodné mikroorganizmy.

Zvýšená hygiena a otužovanie je vhodnou prevenciou v oboch prípadoch. Lepšie odolávať rôznym virózam  však budeme, ak počas celého roka (nielen na jeseň a v zime), podporíme svoj imunitný systém vhodnými antioxidantami (najmä vitamínmi a minerálnymi látkami). Dokázaný je aj rýchlejší ústup prejavov ochorenia a jej miernejší priebeh.Prečítajte si tiež:

Výhody a nevýhody športovania v lete

Letné dlhé dni priam lákajú na športovanie vonku. A to či už ráno pred prácou, alebo aj večer po príchode domov. Je ale horúce počasie vôbec vhodné na šport? Nemali by sme v lete uprednostniť skôr klimatizovanú posilňovňu?

02.08.2018 1685× prečítané

Jarná posila pre celú rodinu

Jarné obdobie, na ktoré sa všetci tešíme prináša aj úskalia...či už v podobe „jarnej únavy“, spôsobenej najmä prudšími zmenami v atmosfére, alebo v dôsledku vyčerpania zdrojov antioxidantov po zime a prekonaných virózach.

24.04.2018 1721× prečítané